8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Wesele w dużym mieście czy poza nim?

Organizowanie wesela w wielkim mieście nigdy nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony chcielibyśmy dostarczyć naszym gościom, szczególnie tym przyjeżdżającym z dalekich stron, jak najwięcej atrakcji – pokazać centrum miasta, zaoferować wycieczkę w najciekawsze miejsca. Z drugiej zaś wiemy, że oprócz eksplorowania pięknych widoków czeka na nas tłum turystów, wszechobecny hałas i kosmiczne ceny. Jakie są alternatywne rozwiązania?

Wesele w dużym mieście czy poza nim?
Obecnie są dwa najpopularniejsze sposoby na organizowanie wesela – albo wielkie przyjęcie (pomiędzy 160-200 gośćmi), albo mały uroczysty obiad w dobrej restauracji. To właśnie od liczby gości zależy, jaką salę weselną wybierzemy. Jednak znalezienie odpowiedniej w dużym mieście może być sporym problemem, nie tylko ze względu na kwestie techniczne. Jeśli nie przepadasz za ciekawskimi ludźmi zaglądającymi przez okna do miejsca, w którym się znajdujesz, albo nawet dzielenia budynku z przypadkowymi ludźmi, mamy dla ciebie dobre rozwiązanie.

Dwa w jednym
Wesele można zorganizować w miejscu, które jest atrakcyjne oraz… znajduje się poza dużym miastem. Znalezienie takiego miejsca będzie trudniejsze, ale wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami. Po pierwsze, z dala od zgiełku miasta i chaosu. Po drugie, nadal atrakcyjne dla gości, którzy zdecydują się zostać choćby dzień dłużej, niż na samo wesele. A jeśli zatęsknią za wielkomiejskością, bez żadnego problemu dostaną się do centrum w kilkadziesiąt minut.