8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Co jest najważniejsze w wyposażeniu sali weselnej?

Nie od dziś wiadomo, że znalezienie weselnej sali należy do jednego z trudniejszych podpunktów podczas organizacji wesela. A znalezienie dobrej i profesjonalnej sali wydaje się prawie niemożliwe. Jednak nie warto godzić się na warunki, które nie do końca nam pasują lub są niezgodne z naszą prywatną koncepcją wyobrażeń na temat tego dnia. Kiedy możemy powiedzieć, że sala weselna jest dobrze wyposażona?

”Zgodne” umeblowanie
O ile nie jesteśmy fanami pchlich targów, zależy nam, by całe dostępne umeblowanie pochodziło z jednej kolekcji tematycznej. Nie łudźmy się, wynajęcie sali na wesele to zdecydowanie największa część ślubnego budżetu, dlatego masz prawo wymagać pewnych standardów. Po pierwsze, ilość mebli, czyli krzeseł i stołów, powinna być wystarczająca dla gości, których zapraszasz. Po drugie, zwróć uwagę, czy umeblowanie jest na tyle uniwersalne, że dobrze wygląda w różnych kompozycjach i z dekoracjami, które planujesz umieścić na stołach czy krzesłach. Po trzecie, estetyka. Sala i meble muszą się ci po prostu podobać, niezależnie od tego, jak bardzo będą wychwalane przez menadżera czy twoich pomocników.

Ważne szczegóły
Zwróć uwagę także na szczegóły takie jak zasłony, przestrzeń, gniazdka elektryczne, plątające się kable. Czy w sali jest dostateczna ilość miejsca dla zespołu, tańczących gości oraz stoły? Zajrzyj w każdy kąt miejsca, które chcesz wynająć – dzięki temu będziesz mieć jego pełny obraz w głowie. Sprawdź też łazienki.

Kuchnia
Czyli serce całego wydarzenia. Dlatego bardzo istotne jest, by było profesjonalnie wyposażone i przygotowane na różne sytuacje. Spotkaj się z kucharzem i omów całe weselne menu, poproś o zrobienie głównych posiłków na spróbowanie. Dowiedz się od menadżera, jaką zastawę posiadają, ilu kelnerów i pomocy kuchennej zazwyczaj pracuje przy takim wydarzeniu oraz co najczęściej jest przyczyną problemów.

Klimatyzacja
Pamiętaj, że każda sala przeznaczona do użytku prywatnego bądź publicznego musi spełniać wymagania zgodne z przepisami bhp. Dotyczy to głównie jakości oświetlenia, poziomu hałasu oraz temperatury. Obecnie wciąż wiele sal nie posiada jeszcze klimatyzacji, aczkolwiek powoli staje się ona standardem. Wbrew pozorom, klimatyzacja przyda się nie tylko latem, by schłodzić pomieszczenie. W innych miesiącach roku pomoże utrzymać odpowiednią temperaturę w środku, by nikt nie zasnął ani nie czuł się znużony brakiem świeżego powietrza.

Parking
O ten podpunkt powinnaś zadbać zdecydowanie wcześniej. Wiadomo, na wesela goście zwykle przyjeżdżają osobno swoimi samochodami, więc można spodziewać się tłoku. Dowiedz się, ile miejsc parkingowych jest przeznaczonych dla ciebie i gdzie ewentualnie można parkować w razie ich niedostatku.