8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Przyjęcie weselne w hotelu – na co zwrócić uwagę?

Każdy, kto zajmuje się organizacją wesela zastanawia się, czy wynajęcie sali w hotelu to dobry pomysł. Nie jest to proste zadanie, ponieważ to w dużej mierze wybór miejsca, w którym odbędzie się wesele ma wpływ na jego przebieg. Przygotowaliśmy dla ciebie niewielki poradnik o zaletach wynajmowania hotelowych sal. Na co powinniście zwrócić uwagę?

Szeroki wachlarz usług
Jako że wynajmowanie hoteli stało się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, przede wszystkim trzeba dokładnie przeczytać ofertę. Zwykle w hotelach mamy do wyboru po kilka ofert, w zależności od naszych potrzeb możemy je także zmodyfikować. Jednak głównym powodem, dla którego młode pary decydują się na korzystanie z hotelowych usług jest kompleksowa obsługa. Właściwie wszystko mamy w jednym miejscu!

Sala weselna
Po pierwsze, salę weselną. Hotele zazwyczaj udostępniają kilka sal do wyboru. Co więcej, sale są tematyczne, czyli każda z nich ma swój niepowtarzalny wystrój, dzięki czemu można np. zorganizować przyjęcie weselne w konkretnej tematyce – i poprosić gości, by dopasowali do swojego stroju jakiś element, który będzie kompatybilny do wystroju sali. Zdjęcia z takiej uroczystości na pewno będą niepowtarzalne, a goście przeżyją coś unikatowego. Przy wyborze takiego miejsca zwróć uwagę na to, jakie jest jego wyposażenie – czy posiada odpowiednią ilość mebli, oddzieloną przestrzeń do tańca, klimatyzację czy własną kuchnię. Oczekiwania klientów wobec hoteli rosną, więc zakres usług również się poszerza.

Obsługa
Po drugie, obsługa. Być może początkowo nie myśli się zbytnio o tym, kto i kiedy będzie potrzebny do konkretnych czynności, ale podczas wesela najczęściej czuć wszelkie niedostatki. Wynajmując salę w hotelu możemy przypuszczać, że zajmie się nami doświadczona i wykwalifikowana obsługa, dzięki której nie będziemy musieli się martwić o szczegóły – jeśli gdzieś się coś wyleje, ktoś rozbije talerz albo ktoś nie dostanie dodatkowej porcji lodów. Dobra obsługa w mig rozwiąże wszelkie drobne wypadki czy nieporozumienia, o których młoda para nawet nie musi wiedzieć. Przed weselem dobrze jest się spotkać z obsługą chociaż na kilka minut i porozmawiać o wspólnych oczekiwaniach.

Noclegi
Nie ma chyba wygodniejszej opcji dla pary młodej, niż nocleg w tym samym miejscu co wesele. Zwłaszcza, że na pewno część twoich gości przyjedzie do ciebie z daleka i jako gospodarz powinieneś zapewnić im nocleg. W hotelowych ofertach bardzo często dostaje się pokoje po korzystnych zniżkach, więc taka umowa się bardzo opłaca. Co więcej, zwykle dostajesz także apartament dla nowożeńców w prezencie na nową drogę życia. Ułątwienia mogą się przydać, jeśli pośród gości są małe dzieci – pokój dla karmiącej mamy czy na krótką drzemkę to pozycja obowiązkowa.