8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Chcesz wybrać się do Karpacza? Zobacz czemu naprawdę warto oraz poznaj znakomite miejsce noclegowe!

​Karpacz odwiedzany jest przez turystów coraz częściej. Wynika to z faktu, że miejsce to staje się w świadomości Polaków (ale nie tylko!) znakomitą alternatywą dla miejscowości znacznie popularniejszych, ale również znacznie bardziej komercyjnych, takich jak np. Zakopane. Co konkretnie przyciąga w Karpaczu tak wielu turystów?

Oczywiście, na początku warto zestawić Karpacz z Zakopanem przynajmniej w kilku aspektach. Karpacz jest miejscem przyjaźniejszym, cichszym, spokojniejszym, również tańszym. Jeżeli nie przekonują Was wiecznie pełne Krupówki pełne straganów – nie jesteście jedyni. Jeżeli macie dość popularnej Zakopianki, jeżeli w Zakopanem zaskakują Was nawet ceny paliwa – w takim wypadku zdecydowanie lepiej wybrać właśnie Karpacz. Ceny w tym mieście są faktycznie niższe, dzięki czemu – jeżeli decydujemy się na wjazd całą rodziną, na dłużej, oszczędności mogą okazać się bardziej, niż pokaźne.

Oczywiście samo miasto, jak i jego okolica również mają do zaproponowania naprawdę bardzo dużo. Co prawda nie znajdziemy tutaj tak stromych szczytów, jak w Tatrach, ale Śnieżka również zadowoli wielu fanów górskich wędrówek – w końcu ma ona ponad 1600 m.n.p.m, a to wynik, który robi wrażenie.

W okolicy znajdziemy również wiele innych pięknych miejsc – jednym z nich jest Kocioł Małego Stawu. Na szczycie wspomnianej Śnieżki znajdziemy natomiast dawne schronisko – chociaż nie jest już ono wykorzystywane, to warto do niego wejść – obecnie to znakomity punkt obserwacyjny. Jeżeli pogoda nam dopisze, będziemy mieli okazję zobaczyć cudowną panoramę okolicy!

Jeżeli jesteśmy fanami wspinaczki, warto odwiedzić Krucze Skały. W okolicy nie brakuje również dzikich wodospadów, które również robią wrażenie na przyjezdnych. Samo miasto też oferuje wiele – na pewno warto poświęcić przynajmniej chwilę na podziwianie Świątyni Wang – norweskiej, średniowiecznej świątyni pochodzącej z wieku XII, która to w wieku XIX została do Polski sprowadzona przez jednego z lokalnych władców. Widać i czuć, że to prawdziwy zabytek, wiele z jego elementów to oryginały, a i sami mieszkańcy Karpacza twierdzą, że to nie tylko miejsce popularne, to wręcz jedna z najważniejszych atrakcji w tych stronach, być może nawet jedyna taka norweska budowla w Polsce.

Noclegi w Karpaczu – wybierz Leśny Dwór

Oczywiście kluczem do udanego wyjazdu, bez względu na to, które miejsce wybieramy, jest dobór odpowiedniego miejsca noclegowego. Szybki internet, wygodne łózka, bliska restauracja, wzorowa obsługa – to tylko kilka z rzeczy, które sprawiają, że nasz wyjazd i jednocześnie urlop, są udane. Z tego właśnie powodu proponujemy, by w Karpaczu zatrzymać się właśnie w Leśnym Dworze. To najstarszy pensjonat w całym Karpaczu, lecz odnosi się to jedynie do jego tradycji – całość jest nowoczesna (choć klimatyczna!), wszystko po to, aby goście czuli się tutaj jak najbardziej komfortowo.

Kilkadziesiąt pokoi z telewizją i osobnymi łazienkami, taras, bliska restauracja Mamma Mia, infrasauna, sala kinowa tylko dla gości, wiele atrakcji dla najmłodszych, wspaniała obsługa – ciężko wymienić wszystkie atuty tego miejsca! Nie można jednak nie wspomnieć o karcie rabatowej, do której dostęp zyskują gości Pensjonatu – umożliwia ona uzyskanie zniżek w przypadku wielu lokalnych atrakcji. Nie są one małe, wręcz przeciwnie, sięgają nawet 50%! Więcej o pełnej ofercie pensjonatu możemy dowiedzieć się na ich stornie internetowej, Lesnydwor.karpacz.pl, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Sam Leśny Dwór posiada również perfekcyjną lokalizację – jest idealną bazą wypadową zarówno w góry, jak i w sytuacji, w której chcemy udać się w stronę miasta. W tym wypadku równie warto podkreślić, że sam Karpacz jest miejscem idealnym, jeżeli chcemy nie tylko ruszyć na szlak, ale również zdecydować się odwiedzić inne, okoliczne miejscowości – one również mają nam do zaproponowania naprawdę wiele!

W miejscowości Ściegny czeka na nas Western City – to idealne miejsce, jeżeli nasze dzieci uwielbiają Dziki Zachód! Znajdziemy tutaj naprawdę wiele atrakcji dla najmłodszych, całe miasteczko prezentuje się naprawdę znakomicie, a całość jest oczywiście niezwykle bezpieczna dla wszystkich gości. Same bilety również nie należą do drogich. Karnet na naprawdę wiele atrakcji to raptem 25 zł. Oczywiście więcej o ofercie Western City możemy odwiedzić się na ich stronie internetowej, pod adresem Western.com.pl.

Blisko znajdźmy również miejscowość Kowary – w niej natomiast odbywało się w wieku XX wydobycie uranu. Miała z niego powstać pierwsza radziecka bomba atomowa. Obecnie sztolnie, gdzie prowadzono wydobycie, można zwiedzać wraz z przewodnikiem – będzie to na pewno znakomita atrakcja dla najmłodszych, zwłaszcza że poza zobaczeniem sztolni, na pewno usłyszą od przewodnika wiele wspaniałych, lokalnych legend!

Widać więc, że Karpacz oferuje naprawdę wiele! Naszym zdaniem stał się on idealną alternatywą dla Zakopanego i innych, górskich i turystycznych miejscowości!