8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Jak rozwiązać problem z noclegiem dla gości?

W dzisiejszych czasach bardzo rzadko zdarza się, by na liście gości były tylko osoby, które mieszkają niedaleko nas. A nawet jeśli – miejsce ślubu i wesela może być znacznie oddalone od miejsca zamieszkania, więc trzeba jakoś rozwiązać problem z noclegiem. Jako że ślub należy do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, chcemy się otoczyć samymi bliskimi i kochanymi osobami. Wiąże się to zatem z pewnym zobowiązaniem, jakiego musimy się podjąć – jak wybrnąć dobrze z tej sytuacji?

Poinformuj gości
Najważniejszą kwestią jest poinformowanie gości o dostępnych możliwościach. Przecież nie każdy musi z nich skorzystać, a dobrze będzie wyglądać, jeśli takowe się pojawią. Poinformować gości możesz za pomocą zaproszeń, ale lepiej zrobić to telefonicznie lub podczas spotkania. Bardzo często goście sami proponują inne rozwiązania, których nie wziąłeś pod uwagę. Po prostu ich posłuchaj i wspólnie ustalcie najdogodniejszy dla was scenariusz.

Opcja pierwsza
W pierwszej opcji możesz zorientować się, czy ktoś z twojej rodziny albo przyjaciół nie ma przypadkiem wolnego pokoju. Może goście, którzy przyjeżdżają z zewnątrz są z kimś blisko spokrewnieni i chcieliby spędzić razem więcej czasu? Nie narzucaj się, lepiej poczekać aż ktoś wyjdzie z propozycją przenocowania większej ilości ludzi niż zazwyczaj. Nie możesz wymagać od rodziny czy przyjaciół by zapewnili komuś nocleg, bo to twoje zadanie. Nie każdy też lubi dzielić przestrzeń z obcymi osobami, a nierzadko i w rodzinie zdarzają się konflikty, o których możesz nie wiedzieć.

Opcja druga i trzecia
Jeśli wynajmujesz salę w hotelu lub budynku, w którym są dostępne pokoje, koniecznie zapytaj o możliwość zarezerwowania ich większej ilości. To najwygodniejsza opcja. Nie jest opcją najdroższą, ponieważ zwykle w hotelu dostaniemy korzystną zniżkę dla naszych gości. Dzięki temu goście zyskają trochę prywatności, a i ty nie będziesz musiał się martwić, czy wszystko u nich w porządku. Jeśli twoje wesele odbywa się w miejscu, w którym akurat nie ma dostępu do wolnych pokojów, powinieneś znaleźć najbliższy hotel i tam skierować twoich gości.

Kiedy wynajęcie pokoju jest wręcz konieczne?
Para młoda nie musi się martwić o apartament na noc poślubną, bo ten dostają w prezencie od hotelu, w którym wynajmują salę. Są jednak sytuacje, kiedy dodatkowy pokój jest konieczny. Chodzi głównie o gości, którzy przychodzą na wesele z małymi dziećmi. Wtedy zmiana pieluszki w hotelowej łazience będzie krępująca, już nie mówiąc o karmieniu dziecka. Dobrze jest mieć chociaż jeden albo dwa pokoje, w których można położyć dzieci na drzemki. Kolejną sytuacją są osoby chore lub przewlekle chore, które potrzebują miejsca na np. wzięcie leków. Pomyśl również o nich.