8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Jak dobrze wybrać hotel na przyjęcie weselne?

​Wynajmowanie sal weselnych w hotelach jest coraz częściej praktykowane wśród młodych par. Wiąże się to z dużą wygodą i mnóstwem dodatkowych usług, a przede wszystkim – kompleksową obsługą. Problem pojawia się jednak na samym początku – ofert sal na rynku jest całe mnóstwo, jak wybrać najlepszą z nich? Na co zwrócić uwagę? O co dopytać? Jeśli samodzielnie zajmujesz się organizacją wesela, koniecznie przeczytaj ten krótki poradnik.

Zacznij od rekomendacji
Pomimo rozwiniętych social mediów i reklamy, stare metody wciąż się sprawdzają. A mowa tu o rekomendacjach wśród znajomych. Na pewno masz chociaż kilka koleżanek, które wyszły za mąż – zadzwoń do nich i zapytaj, w jaki sposób one wybierały weselne sale. Dobrze jest wymienić się doświadczeniami i przeanalizować problemy, które pojawiły się podczas ich uroczystości. Zapisz wszystko na kartce. To dobry początek poszukiwań. Jeśli dostaniesz konkretne hotele, umów się na spotkanie z menagerem.

Poczytaj informacje w Internecie
Jeśli rozmowy z koleżankami nie wystarczą, możesz poczytać opinie na temat hoteli, którymi jesteś zainteresowana w Internecie. Pamiętaj jednak, że niektóre z nich mogą być mocno przekoloryzowane, bo każdy człowiek ma inne oczekiwania wobec tego dnia, dlatego zwraca uwagę na inne rzeczy.

Wybieranie weselnej sali
Przede wszystkim upewnij się, że sala, na którą chcesz się zdecydować podoba się wizualnie. Za chwilę przejdziesz do szczegółów. Po pierwsze, odpowiednie wyposażenie – meble, wydzielone miejsce na zespół, klimatyzacja, możliwość udekorowania osobiście lub skorzystania z oferty dekoracji. Po drugie, obsługa. Na początku nie jest naszym priorytetem podczas szukania odpowiedniego miejsca, ale zwróć uwagę na personel już podczas oglądania sali.

Jakie usługi dodatkowe może zaoferować hotel?
Wymagania klienta wobec hotelu rosną, dlatego warto dokładnie wczytać się w jego ofertę. Przykładowo, hotel Lenart, który od kilku lat z powodzeniem zajmuje się organizowaniem przyjęć weselnych posiada szeroką listę usług dodatkowych. Hotel Lenart np. oferuje przystrojenie sali dekoracjami kwiatowymi, zainstalowaniem rzeźb w lodzie, foto budki dla pary młodej i gości (ta atrakcja cieszy się ogromną popularnością), kontaktem z doświadczonym DJ lub zespołem, fotografem, wizażystką – innymi słowy, przez pośrednictwo hotelu możemy zorganizować praktycznie całe wesele od początku do końca. Jeśli chodzi o pokazy, w tym hotelu istnieje możliwość zamówienia pokazu laserowego, występu iluzjonistów, pokazu barmańskiego z serwowaniem drinków czy sztucznych ogni. Co więcej, można zamówić skrzypaczkę do uroczystego obiadu, a także urządzić grilla na zewnątrz. Jeśli mieszkasz w małopolsce, koniecznie zapoznaj się z ofertą hotelu Lenart.