8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Dlaczego hotele są popularne jako miejsca weselne?

W ostatnich latach hotele zyskały coraz większą popularność jako miejsca, w których organizuje się wesela. Kiedyś takie uroczystości kojarzono głównie z luksusem, na którego nie każdego stać. Dzisiaj, kiedy zapotrzebowanie na rynku rośnie, hotele zaproponowały konkurencyjne oferty. Oznacza to duże zniżki oraz możliwość targowania się – albo uzyskania odszkodowania, jeśli nie będziemy zadowoleni z usług. Dlaczego organizowanie wesela w hotelu to dobry pomysł?

Wszystko jest na miejscu
Przede wszystkim zorganizowanie przyjęcia weselnego w hotelu wiąże się z ogromnym komfortem, bo wszystkie usługi są dostępne w jednym miejscu. Hotel zadba o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół twojego wesela, dlatego twoja rola w planowaniu znacznie się ogranicza i możesz się skupić na innych pilnych rzeczach. Jak dobrze wybrać hotel?

Różnonordność ofert
Jak już wspomnieliśmy, obecnie mamy do czynienia z szerokim wachlarzem ofert. Ma to swoje plusy i minusy. Oczywistą zaletą jest możliwość wyboru. Jeśli jeden hotel nie będzie w stanie nam zaoferować tego, czego wymagamy, na pewno znajdzie się inny, który da nam dużo więcej. Innymi słowy, mamy możliwość głosowania swoim portfelem w domaganiu się najwyższej jakości. Minusem różnorodności ofert jest chaos – jeśli ktoś zajmuje się organizowaniem wesela w hotelu po raz pierwszy, każda oferta wydaje mu się dobra i nie potrafi dokonać selekcji. Co robić w takim wypadku? Czy czytać opinie zamieszczone w Internecie? Tutaj znowu odpowiedź będzie ambiwalentna – i tak, i nie. Dobrze jest, jeśli hotel który nas interesuje posiada opinii. Jednak trzeba pamiętać o tym, że te najbardziej kontrowersyjne mogły zostać napisane pod wpływem emocji. Pozostaje nam rozsądek oraz spotkanie w danym hotelu.

Profesjonalna obsługa
​Hotele, które zajmują się wynajmowaniem sal i pomieszczeń na wesele, zwykle w ofercie chwalą się profesjonalną obsługą. Co to oznacza? Po pierwsze, dobrze wyposażona sala, która zawiera odpowiednią ilość stołów i krzeseł, by obsłużyć twoje wesele. Ponadto, dobrej jakości sprzęt – oświetlenie, nagłośnienie, rzutniki, laptop (na np. odtworzenie prezentacji o Młodej Parze). Po drugie, samodzielna i zorganizowana kuchnia, którą dowodzi szef. Dzięki temu możemy mieć pewność, że cały plan zostanie zrealizowany, a jedzenie nas nie zawiedzie. Po trzecie, wykwalifikowany personel. Nie myśli się o tym priorytetowo, ale to bardzo ważna część w planie organizowania wesela. Personel powinien zachowywać się odpowiednio do sytuacji i szybko reagować na problemy. Prezenty Hotele walczą o klienta również prezentami, dlatego zawsze pytaj o usługi, które są wliczone w cenę. Bardzo często np. młoda para dostaje apartament na noc poślubną na nową drogę życia.