8 listopada 2022

Blog turystyczno-eventowy

Blog o charakterze turystyczny,. Piszemy o Karpaczu, eventach, SPA i innych

Oferta SPA w hotelach – okolice Krakowa

​Coraz częściej hotele oferują bardzo rozbudowane i profesjonalne oferty w SPA. Jeszcze kilkanaście lat temu za SPA w hotelu uważano strefę relaksu – czyli basen, siłownię i możliwość wykupienia masażu. Dzisiaj czeka na nas kompleksowa obsługa i zabiegi najwyższej jakości. Jakie oferty proponują hotele w okolicach Krakowa?

Wypad poza miasto
Kraków, który jest jednym z najpopularniejszych miast nie tylko w Polsce, ale i w Europie, jest również miastem bardzo zatłoczonym. W codziennym pędzie zapominamy o odpowiednim dbaniu o nasze ciało, a w szczególności o twarz, dłonie czy stopy. Oczywiście, wypad poza miasto to nie jedyna opcja wycieczki do SPA, ale często świetny pretekst. Jeśli w najbliższej przyszłości będziesz uczestniczyć w jakiejś konferencji, wydarzeniu czy choćby weselu w okolicach Krakowa, zafunduj sobie chwilę dla siebie i wybierz się do SPA!

Wieliczka
Jednym z bardziej atrakcyjnych regionów w okolicy Krakowa jest Wieliczka, słynna przede wszystkim z kopalni soli. Każdego roku Wieliczkę odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów oraz kuracjuszy. To właśnie tutaj, pod samym Krakowem, odbywają się turnusy w uzdrowisku – terapia solna przynosi zaskakujące efekty. W Wieliczce znajduje się także świetny hotel – hotel Lenart, który posiada bardzo atrakcyjną ofertę SPA. Dlaczego warto się do niego wybrać? Jakie zabiegi oferuje?

Oferta SPA w hotelu Lenart
Hotel Lenart przygotował się na wiele sytuacji. Jeśli jesteś osobą bardzo zajętą, możesz wykupić w hotelowym SPA wybrany przez ciebie zabieg, np. masaż. Goście hotelowi natomiast mogą korzystać ze strefy Wellness przez godzinę każdego dnia swojego pobytu w hotelu. Co znajduje się w strefie Wellness? Sucha sauna, łaźnia parowa, wiadro bosmana, jacuzzi i lodospad. Nie trzeba nikogo przekonywać, że nawet kilkadziesiąt minut w takim miejscu potrafi doskonale zrelaksować. Dla tych, którzy chcą więcej, hotel Lenart przygotował całodniowe oferty SPA: Luksusowe Day SPA, Special Day SPA, Dzień Relaksu w SPA oraz Day Spa Dla Niej lub Dla Niego. Oferty zawierają różnego typu masaże, zabiegi oraz pobyt w strefie Wellness. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę? W hotelu Lenart można zamówić m. in. masaże: klasyczny, stóp z refleksoterapią, karku, stóp, głowy i dłoni, relaksacyjny, aromaterapeutyczny czy „królewski” (z użyciem masła Shea). Warto wiedzieć, że nasze ciało potrzebuje masażu od czasu do czasu. Nawet, jeśli uważamy się za osoby wysportowane i regularnie chodzimy na siłownię, prawdopodobnie nasze mięśnie są spięte. Masaż daje natychmiastowe efekty – od razu czujemy się lepiej. Poza masażami w hotelu możemy zamówić zabiegi na peeling całego ciała, maski algowe, zabiegi pielęgnacyjne na stopy, dłonie i twarz oraz zabiegi ujędrniające ciało.